SDI200G-12-U
SDI200G-12-U
SDI200G-12-U
SDI200G-12-U
SDI200G-12-U
SDI200G-12-U
Left arrow Right arrow
SDI200G-12-U Model Series
Thanks to GaN technology, the powerful SDI200G-12-U external power adapter offers no-load power consumption as low as 0.21 W and meets the current US DoE Level VI efficiency standards, in addition to IEC 62368-1 standards for ICT and AV equipment. It delivers a regulated 12 VDC output with up to 16 A current via a DIN plug. Featuring up to a 250% increase in power density, the SDI200G-12-U model is a 192 W desktop AC-DC power supply with C14 inlet offering fast, efficient power in a compact package.