SDI200-12-U
SDI200-12-U
SDI200-12-U
SDI200-12-U
SDI200-12-U
Left arrow Right arrow
SDI200-12-U Model Series
The SDI200-12-U model is a 192 W desktop AC-DC power supply with C14 inlet designed to meet the current US DoE Level VI efficiency standards in addition to the new UL/cUL 62368-1 standard for ICT and AV equipment. It delivers a regulated 12 VDC output with up to 16 A current via a DIN plug. Featuring no-load power consumption as low as 0.15 W, the SDI200-12-U external power adapter is the ideal solution to keep you one step ahead of the latest power regulations.